Навіщо потрібен ріелтор

15.11.2021   

        Навіщо потрібен ріелтор

 

Питання про те, чи потрібен ріелтор для продажу чи купівлі житла, часто викликає дискусії. Але ми вважаємо – потрібний. Головне - ви повинні чітко розуміти, чого чекаєте від роботи з агенством нерухомості. Що можна агенству нерухомості довірити чи доручити? Ми допоможемо розібратися.

 

Що вам належить зробити

Здається, що провести угоду просто:

 

Знайти житло чи покупця

Скласти договір купівлі-продажу

Провести розрахунок

 

Ви можете впоратися з усіма цими етапами самостійно - якщо у вас є необхідні знання та великий досвід подібних угод. Але найчастіше все не так просто, угода з нерухомістю — найдорожча та найрідкісніша угода в житті людини, тому потрібного досвіду просто немає. І на кожному її етапі вас підстерігає безліч ризиків та складнощів. Ось тут на допомогу і прийде агентство з продажу нерухомості .

 

📌 Співпраця з ріелтором має безліч плюсів для покупця і для продавця. Щоб їх отримати, вам потрібно укласти договір з агенством нерухомості, в якому ви чітко пропишете всі послуги, які хочете отримати, та зафіксувати розмір комісії.

 

Яку користь ви отримаєте від роботи з ріелтором

Якщо купуєте нерухомість

 

✅ Економія часу

 

На пошук нерухомості, підготовку документів та оформлення угоди може піти до 6 місяців. Чи готові ви щодня дзвонити по всіх більш-менш відповідних оголошеннях, об'їжджати місто у пошуках житла, стояти в черзі за документами та турбуватися, що вас можуть обдурити?

 

✅ Зниження вартості

 

Ріелтор діє у ваших інтересах і допоможе отримати знижку від продавця квартири чи будинку. Знаючи ринок нерухомості та психологію продавця, ріелтор може навести правильні аргументи для зниження вартості. При вдалому розкладі ціну квартири можна знизити на 1,5 -2 тисячі у. о., а у великих містах набагато більше.

 

✅ Підбір відповідного варіанта

 

Ріелтор маючи вичерпну інформацію не водитиме вас по численних квартирах і відразу починає пропонувати варіанти, що відповідають вашим вимогам. Розташування, ціна, планування, екологія, інфраструктура - досвідчений ріелтор враховує все, що важливо для вашого комфортного життя.

 

✅ Неупереджена оцінка

 

Ріелтор вже подивився сотні об'єктів нерухомості і не розділить ваше захоплення від квартири тільки тому, що в ній велика кухня. Фахівець огляне квартиру професійним поглядом та озвучить усі недоліки. Наприклад, близькість до промислової зони, неблагонадійний район, кутове розташування та вогкість квартири, відсутність паркування чи дитячого майданчика та багато іншого, на що ви не звернете увагу.
 

✅ Все під контролем

 

Ріелтор простежить за тим, щоб нерухомість була передана у вигляді, про який ви домовилися з продавцем. Перевірка оплати заборгованостей з комунальних платежів та електроенергії, контроль за випискою продавця та членів його сім'ї, підписання акта прийому-передачі майна – це зона відповідальності ріелтора.

 

Якщо ви продаєте нерухомість

 

✅ Економія часу

 

Ріелтор точно знає як і кому запропонувати, на яких майданчиках розмістити та прорекламувати, залежно від типу вашої нерухомості, терміновості продажу. Знає, як і коли потрібно підключати платне просування. Це допоможе прискорити вихід на угоду. Крім того, агенство нерухомості може показувати вашу нерухомість потенційним покупцям без вашої участі. Це дуже зручно, якщо в квартирі, що продається, ви не живете.

 

✅ Вигідна ціна продажу

 

Якщо ви продавець, агентство допоможе визначити адекватну ринкову ціну вашої нерухомості. Ви зможете не помилитися з вартістю і не затягнути продаж. Крім того, ріелтор може дати цінні поради про те, як вартість підвищити, наприклад, може запропонувати і навіть організувати зробити саме те, що потрібно.

 

✅ Кращий покупець

 

Досвідчений ріелтор відразу зрозуміє, наскільки покупець готовий до угоди, і не витрачатиме ваш час марно. Він попередить, якщо угода з конкретним покупцем може затягнутися, наприклад, якщо покупцю треба спочатку самому продати квартиру. Крім того, ріелтор точно допоможе в альтернативних чи складних угодах, наприклад, з неповнолітніми власниками.

 

✅ Все під контролем

 

Агенство нерухомості допоможе підготуватися до угоди — зібрати документи, скласти договір купівлі-продажу, проконтролює реєстрацію та розрахунок з покупцем.

 

Скільки коштують послуги ріелтора

Вартість послуг ріелтора в середньому становить 2-5% від ціни нерухомості. Вона може залежати від регіону, типу нерухомості та послуг, що входять до вашого договору. Підписувати договір з агенством нерухомості дуже важливо. У договорі необхідно заздалегідь перерахувати всі послуги, які бажаєте отримати, та зафіксувати розмір комісії. Якщо агенство бере відсоток від вартості, а не конкретну суму, пропишіть — який відсоток і від якої саме вартості (наприклад, від ціни продажу або ціни в договорі, якщо з якихось причин вони можуть відрізнятися).

 

Як вибрати агентство нерухомості

 

При виборі ріелтора зверніть увагу на репутацію та досвід агентства нерухомості. Не соромтесь ставити запитання. Цікавтеся, які гарантії ви отримаєте. Допомогти у виборі агенства можуть і профільні сайти. Ви можете побачити оцінку та відгуки клієнтів. Залишити відгук може тільки клієнт, чия участь в угоді підтверджено, тому відгуки лише реальні.

 

Коротко

 

Якщо у вас є вільний час та досвід, ви можете займатися покупкою  чи продажем квартири, будинку, ділянки самостійно, але не варто йти у джунглі без провідника, чи класти паркет або ремонтувати телевізор без майстра. Да ви б так і не зробили.


 

За роботу ріелтора доведеться заплатити. 

 

Але, якщо ви робите угоду без належного досвіду, у вас можуть виникнути труднощі, розібратися з якими допоможе агенство. Воно може перетворити важливий і непростий процес купівлі або продажу житла на передбачувану та приємну подію.